Narciarnia

+ 48 508 045 666

goglepng4
biuro@narciarniaprzemysl.pl

Program szkolenia Narciarni dla osób dorosłych i młodzieży

Etap 1

Pierwsze lekcje polecamy indywidualne. Daje to maksymalne poczucie bezpieczeństwa, instruktor asekuruje każdy krok narciarza.
Lekcje 2-3 osobowe są rekomendowane jedynie dla osób w tym samym wieku i o podobnym poziomie sprawności fizycznej. Ale zawsze wymagają więcej zaangażowania od kursanta niż na lekcji indywidualnej.

Czas etapu: około 1 godzina.

Cel etapu: samodzielna jazda na małym wyciągu, skręty z pługu i łuki płużne. Zatrzymanie w pozycji płużnej.

Na tym etapie polecamy zostać po lekcji i wykonać samodzielnie przynajmniej kilka zjazdów i rekomendujemy przynajmniej jedną wizytę na stoku i samodzielne doskonalenie poznanych ewolucji.

Etap 2

W kolejnym etapie możemy wybrać dwa warianty, które rekomendujemy równolegle :

  • Lekcja indywidualna jedno godzinna- pierwszą część lekcji uczymy się skrętu z półpługu na małym wyciągu
    i następnie wyjedziemy na na główny stok by doskonalić tę ewolucję.
  • Lekcja 2-3 osobowa dwugodzinna- nauczamy i doskonalimy skręt z półpługu na małym wyciągu w pierwszej godzinie i drugą godzinę na głównym stoku.

Podobnie jak w poprzednim etapie, polecamy zostać po lekcji i wykonać jeden samodzielny zjazd i rekomendujemy jedną wizytę na stoku i samodzielne doskonalenie poznanych ewolucji.
Uwaga! Nie polecamy robić dłuższej przerwy w nauczaniu nowych ewolucji. Skręty kątowe, łuki płużne, skręt z pługu, skręt z półpługu, dają samodzielność na stoku i poczucie bezpieczeństwa, ale utrwalone przejdą w zły nawyk i trudność w jeździe na nartach równoległych.

Etap 3

Dowolność wyboru lekcji indywidualnej lub grupowej, przechodzimy do skrętu na nartach równoległych, skręt równoległy bazowy. Teraz już jedziemy jak prawdziwi narciarze 🙂 Lekcje doprowadzające do tego etapu to koniec programu szkolenia na pierwszy sezon. Oczywiście że można iść dalej z materiałem, ale polecamy poświęcić cały wolny czas na doskonalenie tego skrętu i ewentualnie konsultacje szkoleniowe, gdyby wkradły się jakieś problemy.

Etap 4

Rozpoczynamy drugi sezon jazdy na nartach i w tym roku szukamy całkowicie innych doznań z jazdy na nartach, jazdy skrętem ciętym, na krawędzi.

Koniecznie musicie Państwo spróbować tego uczucia gdy narty prowadzą nas śladem ciętym!

To całkowicie inny rodzaj przyjemności, niż dotychczasowa jazda skrętem ślizgowym. Na różne wersje tego skrętu przeznaczamy kolejny sezon nauki. Konsultacje szkoleniowe powinny być po każdym, kolejnym etapie nauczania krawędzi. Ale to są już szczegóły które przybliży instruktor.

Etap 5

Uwaga, to nie pomyłka, na tym etapie jesteśmy gotowi do nauki wbicia kijka 🙂 Dokładnie tak. Skręt NW, Śmig, to ewolucje, które dadzą pełną swobodę na każdym stoku i w każdych warunkach. Mało tego, pozwolą myśleć realnie o etapie szóstym… 🙂

Etap 6

W ten sposób nie pojeździmy na naszym stoku, ale najszczerzej go polecamy!!
Jest to kwintesencja narciarstwa, najpiękniejszy sport na świecie -narciarstwo pozatrasowe.
Życzymy Państwu dotarcia do tego etapu szkolenia, być może razem spełnimy Wasze marzenia o zjeździe z Koziego Wierchu, może Zawratu, a być może i Rysów…Zapraszamy!