Licencjonowana szkoła narciarska i snowboardowa

PZN - PNG

Model organizacji szkolenia dzieci
i młodzieży „Sitnuś” w Narciarni

Ważne!! Efekt szkolenia, bez względu na wybraną przez Państwa formę nauki, będzie taki sam. Wymagania egzaminacyjne licencji są bardzo precyzyjne i mają na celu dać gwarancję Państwu, że dziecko wyrasta na narciarza potrafiącego jeździć na nartach, a nie zjeżdżać z górki. Dla nas jest to duża różnica i jest to bardzo ważne.
Najdroższy ekonomicznie, ale najkrótszy jest model lekcji indywidualnych. Kolejno weekendowy 12-godzinny i następnie tygodniowy, 25-godzinny. Inny jest plan zajęć, ale nie szkolenia. Efekt musi być taki sam. To Państwo wybieracie najlepszy dla siebie i Waszego dziecka. Dalej musicie już nam zaufać. Wiemy jak bezpiecznie i skutecznie szkolić, setki naszych kursantów skończyło zimę z pierwszą lub kolejną gwiazdką 🙂

Mamy piętnastoletnie doświadczenie w szkoleniu na stoku w Przemyślu i dziesiątki lat na innych stokach. Tempo szkolenia, program szkolenia, wybór formy szkolenia jest dostosowany do celu jaki nam przyświeca, opanowanie przez młodych narciarzy programu kursu w bezpieczny sposób.

Instruktor ocenia i decyduje kto i w którym dniu kursu jest gotowy do jazdy na małym wyciągu, a kto jest gotowy na duży stok. Wyjazd z dzieckiem, które nie ma pełnej kontroli w ewolucjach narciarskich zaplanowanych dla etapu Białego na duży stok, powoduje jedynie utrwalanie błędów technicznych, mimo pozornej kontroli dziecka nad nartami.
Dla dzieci 4-5 letnich polecamy dwie indywidualne lekcje w naszej szkole i tak przygotowane dziecko w komfortowy sposób może rozpocząć naukę w systemie grupowym. Dla dzieci od szóstego roku życia polecamy jedną taką lekcję. Możemy naukę rozpocząć bezpośrednio od zajęć w grupie, ale takie przygotowanie da duży komfort młodym narciarzom. Dzieci 4-5 letnie, swobodnie powinny opanować materiał „Białej Gwiazdki” i przejść do kolejnego etapu „Zielonej Gwiazdki” Biała Gwiazdka to mały wyciąg narciarski i za Państwa zgodą, najlepsi kursanci zapoznają się z dużym stokiem narciarskim.

„Zieloną Gwiazdkę” realizujemy głównie na dużym stoku narciarskim, jedynie nowe elementy jazdy ćwiczymy na małym stoku. Dla dzieci 4-5 lat, które nie mogą samodzielnie korzystać z kolei linowej, organizujemy specjalny turnus „Zielonej Gwiazdki” na terenie „Oślej Łączki” Program szkolenia jest stały, jedynie względy bezpieczeństwa powodują, że ten model jest optymalny. Program Zielonej Gwiazdki można rozpocząć realizować w tym samym sezonie co zakończony kurs Białej Gwiazdki. Jeśli z jakichkolwiek względów dziecko nie będzie umieć spełnić wymogów egzaminacyjnych, nie jest to powód do zmartwień. Jest to typowe dla dzieci rozpoczynających naukę w tak młodym wieku. Dziecko dostaje „małą gwiazdkę” za zaliczony kurs, w kolejnym sezonie może powtórzyć kurs, lub podejść do samego egzaminu. Bardzo często sam rozwój fizyczny dziecka powoduje wystarczający wzrost możliwości narciarskich. Podobnie wygląda szkolenie na wyższym poziomie. Tyle że opanowanie poziomu Białego i Zielonego w jednym sezonie jest typowe, natomiast łączenie poziomów wyższych adresowane jest do dzieci starszych.


Zajęcia rozpoczynamy zwykle we wczesnych godzinach rannych i w zależności od kursu, trwają trzy lub pięć godzin dziennie. W przerwach odpoczynkowych dzieci mają zapewnioną gorącą herbatę, a grupa pięciogodzinna, dodatkowo, gorącą zupę regeneracyjną. Sprzęt wypożyczany na czas kursu odbieramy około 30 minut przed rozpoczęciem zajęć i oddajemy po skończonych zajęciach. Kursy zakończone są egzaminem. Każdy z naszych kursów, na podstawie wpisu do indeksu, narciarz może kontynuować w każdej licencjonowanej szkole narciarskiej PZN.

Licencjonowana szkoła narciarska i snowboardowa

Ludwika Pasteura 2a

37-700 Przemyśl

Znajdź na nas na:

Copywright 2021 © | Hubert Pankiewicz

Współpraca:

Call Now ButtonZadzwoń teraz!