ELAN -partner techniczny szkoły narciarskiej

 Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu narciarstwa na przemyskim stoku. Mamy świetne efekty, ale chcemy stale doskonalić nasz warsztat. Jednym z czynników jaki ma wpływ na jakość i szybkość szkolenia jest program nauczania, a drugim wykorzystywany sprzęt do nauki. Dla podniesienia efektów szkolenia i uzyskania jeszcze większej frajdy z jazdy na nartach i snowboardzie zdecydowaliśmy się na współpracę z wyjątkowym producentem nart i snowboardów, firmą ELAN

Efektem pracy słoweńskich inżynierów są świetne narty, wielokrotnie  nagrodzone, w tym,  dwukrotnie na ostatnich targach w Monachium nagrodą ISPO 2017 – najlepsze produkty w kategorii sprzętu narciarskiego. Na nartach Elana znaleźć można niewielką inskrypcję: “Wykonane ręcznie w Słowenii“ Coś w tym jest…

Dlaczego Elan? Jest przynajmniej kilka powodów, wymienię najważniejsze 🙂

Pierwszy powód to ludzie. To ludzie tworzą narty, nie firmy.

Ingemark Stenmark. Jeśli najlepszy narciarz w historii Pucharu Świata przez swoją całą karierę, zawsze startował na nartach ELAN i do dziś bierze udział w pracach nad nowymi rozwiązaniami technicznymi to trudno o lepszą rekomendację. Przypomnijmy: medalista olimpijski, mistrzostw świata, trzykrotny zdobywca Pucharu Świata. 86 zwycięstw w Pucharze Świata i 155  podium. Szwed stawał na podium w 41 kolejnych startach w zawodach PŚ oraz odniósł piętnaście zwycięstw w piętnastu kolejnych zawodach. Wszystko to osiągnął na ELAN-ach

Davo Karnicar: Za pomysłem by zjechać na nartach ze wszystkich najwyższych szczytów siedmiu kontynentów musi stać niezawodny sprzęt. Karnicar postawił na ELAN. Wie co robi, bo sam bierze aktywny udział w ich projektowaniu. Zjazd z Everestu nie zaspokoił ambicji Słoweńca, w ubiegłym roku wyznaczył sobie kolejny cel, K2.

Drugi powód, to ciągłe poszukiwania projektantów ELAN-a nart wyjątkowych. Wszyscy  korzystamy dziś z nart taliowanych, mało kto wie, że pierwszą nartą carvingową był testowany na przełomie lat 80-tych i 90-tych model Elana SCX. Marka ELAN od zawsze poszukiwała nowych rozwiązań.

Dwie kluczowe technologie jakie wyróżniają narty jakie wykorzystujemy do nauki i doskonalenia jazdy to U-Flex i linia nart Amphibio.

Narty z technologią U-FLEX

 

Dla stawiających pierwsze kroki na nartach oraz doskonalących swoją jazdę średniozaawansowanych narciarzy polecamy narty w technologii U-FLEX. Wspomniana technologia umożliwia pełne wygięcie nart pod butem, dzięki czemu wycinanie carvingowych łuków jest wyjątkowo łatwe. Szacuje się że narty w technologii U-FLEX o 25% przyspieszają naukę jazdy na nartach.

Narty linii Amphibio 4D 

 

Amphibio 4D to autorska geometria nart dla dobrych i bardzo dobrych narciarzy. Amphibio 4D łączy w sobie dwa profile Camber i Rocker. Wewnętrzne krawędzie mają pełny kontakt ze śniegiem na całej długości oferując doskonałe przeniesienie energii, trzymanie na lodzie i stabilność przy dużych prędkościach. Zewnętrzne krawędzie każdej pary mają rocker, który skraca ich efektywność długości, czyniąc narty bardziej zwrotnymi i poprawiając bezpieczeństwo. Christian Mayer, mistrz olimpijski i mistrz świata, który aktywnie uczestniczył w narodzinach tej rewolucyjnej technologii, podsumowuje krótko: „na tej narcie, narciarz idzie o poziom wyżej” 

Dlatego właśnie stawiamy na sprzęt firmy ELAN. Tobie też polecamy:-)

Call Now ButtonZadzwoń teraz!