Elan-narty i deski snowboardowe inne niż wszystkie

 

Dlaczego ELAN to narty i deski inne niż wszystkie? Dla nie zainteresowanych nowinkami technicznymi wystarczy powiedzieć że narty do nauki w systemie U-FLEX pomagają o 25% skrócić czas nauki, a narty linii Amphibio dedykowane dobrym i bardzo dobrym narciarzom są na dobrej drodze by spełnić kryteria mitycznej narty, tak samo dobrej w krótkim co długim skręcie. Jeśli Ingemark Stenmark na tych samych ELAN-ach pobijał rekord wygranych Pucharów Świata zarówno w slalomie jak i slalomie gigancie, to kto jak nie ELAN ma prawo myśleć o pogodzeniu tak skrajnych właściwościach jednej narty.

Dla zainteresowanych szczegółami, jak to działa? Postaramy się przybliżyć ELAN-y od środka:-)

Elan AMPHIBIO 4D 

Amphibio 16

Temat nart uniwersalnych jest dosyć kontrowersyjny. Jeśli coś jest uniwersalne to zwykle jest do niczego. W przypadku nart Elan takie opinie są zdecydowanie zbyt kategoryczne. Dzisiejszą propozycją firmy na uniwersalną nartę dla zaawansowanego narciarza oraz eksperta jest linia Amphibio. Christian Mayer, mistrz olimpijski i mistrz świata, który aktywnie uczestniczył w narodzinach tej rewolucyjnej technologii, podsumowuje krótko: „na tej narcie, narciarz idzie o poziom wyżej”Amphibio 4D to autorska geometria nart, która łączy w sobie dwa profile Camber i Rocker. Wewnętrzne krawędzie mają pełny kontakt ze śniegiem na całej długości oferując doskonałe przeniesienie energii, trzymanie na lodzie i stabilność przy dużych prędkościach. Zewnętrzne krawędzie każdej pary mają rocker, który skraca ich efektywność długości, czyniąc narty bardziej zwrotnymi i poprawiając bezpieczeństwo. W każdej parze nart z technologią Amphibio, jest dedykowana narta prawa i lewa. Wszystkie inne narty muszą na coś postawić :Rocker i skrętność czy Camber  i precyzja trzymania narty w skręcie. Amphibio 4D łączy te da elementy w jednej parze nart!!

 

Oprócz tego, wierzchnie części nart posiadają kształt wypukły(convex) w przedniej części,  co zapewnia stabilność i precyzję przy inicjowaniu skrętu natomiast w części tylnej mają kształt (concave) wklęsły zapewniający dobre odbicie.

O nartach można rozmawiać  godzinami, ale by faktycznie je poczuć, potrzeba wypróbować je na własnej skórze 🙂 Zapraszamy do naszej wypożyczalni, Amphibio czekają na Was!! Jesteśmy ciekawi Waszych wrażeń !!

U-FLEX narty dedykowane dla osób uczących się jeździć na nartach oraz doskonalących nowo nabyte umiejętności.

page6image3930784

System U-FLEX jest tym pomysłem, który ma największy wpływ na łatwość nauki na takich nartach. Ta unikalna technologia zapewnia nartom o 25% więcej elastyczności niż standardowe narty. W kombinacji z lekkim rdzeniem Symflex, konstrukcją Full Power Cap i profilem Early Rise Rocker, narty z systemem U-Flex pozwalają dzieciom nauczyć się skrętów na krawędziach od pierwszego dnia na śniegu. Unikalna, opatentowana technologia umożliwia szybkie postępy w nauce.